ZASADY ZWROTÓW I REKLAMACJI

ZWROTY

1. Produkty prezentowane w ofercie podlegają zwrotowi bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty zakupu.

2. Zwrotom nie podlegają produkty pod specjalne zamówienie, to jest produkty o innych parametrach niż to jest przedstawione w ofercie sklepu.

3. W wypadku zwrotu towaru z winy kupującego towar należy dostarczyć do siedziby firmy pod adres: Koralowa 16, 63-600 Olszowa. Koszt transportu w całości pokrywa kupujący.

REKLAMACJE

1. Każdy zakupiony produkt jest objęty 24 miesięczną gwarancją producenta. Zgodnie z prawem także 24 miesięczną rękojmią od daty zakupu produktu.

2. W przypadku stwierdzenia fabrycznej usterki towaru lub niezgodności z zamówieniem należy niezwłocznie skontaktować się z nami mailowo: reklamacje@nextcollection.pl lub telefonicznie: +48 662 475 328.

3. Proces reklamacyjny zostanie rozpoczęty po otrzymaniu od Państwa poprawnie wypełnionego formularz reklamacji. Formularz należy dostarczyć drogą elektroniczną pod adres: reklamacje@nextcollection.pl lub w formie papierowej pod adres: Polesie 58, 98-400 Wieruszów.

4. W celu przyśpieszenia procesu reklamacji prosimy skorzystać z formularza udostępnionego w załadce Zwroty i reklamacje. W innym wypadku proces reklamacji może ulec wydłużeniu.

5. Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru, chyba że ustalono inaczej.

6. Czas rozpatrzenia reklamacji może różnić się w zależności od rodzaju usterki, komunikacji z klientem lub rodzaju towaru. Średni czas rozpatrzenia reklamacji wynosi 14-21 dni, maksymalny czas rozpatrzenia reklamacji w wypadkach szczególnych to 60 dni.

7. O rozpatrzeniu reklamacji Klient zostanie poinformowany drogą elektroniczną.

8. W przypadku uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas wnoszenia mebli lub innych usterek mechanicznych, a także szkód wynikających z niewłaściwego korzystania z produktu (to jest niezgodnie z jego przeznaczeniem) reklamacje nie będą rozpatrywane.

9. W przypadku elementów wymagających samodzielnego montażu należy sprawdzić wszysktie elementy przed montażem. Jeśli elementy danego produktu są uszkodzone nie należy dokonywać montażu. Po zamontowaniu uszkodzonego elementu traci on możliwość do bezpłatnej reklamacji.

10. Warunkiem wykonania naprawy gwarancyjnej jest dokonanie przez Klienta uzasadnionego i zgodnego z powyższymi wymogami zgłoszenia reklamacyjnego.

Informacja prawna dotycząca braku możliwości zwrotu produktów pod specjalne zamówienie.

Kupujący korzystając z prawa do zwrotu, może to uczynić w terminie 14 dni od dostarczenia produktu. Istnieją szczególne okoliczności wynikające z prawa konsumenta, w których zwrot zakupionego towaru nie jest możliwy.Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów wskazanych w art. 38 ustawy o prawach konsumenta, a w szczególności w odniesieniu do umów:

- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,

w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

Za wadę nie zostaną uznane :


różnice w stopniu twardości siedzisk pojedynczych elementów wyrobu tapicerskiego, wynikające z ich zróżnicowanej wielkości oraz uwarunkowane zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi

dopuszczalne różnice w kolorze i odcieniu drewna. Drewno jako materiał naturalny jest zróżnicowany i niepowtarzalny a drobne różnice nie są wadą wyrobu,

różnice w odcieniach tkanin w stosunku do tych przedstawionych na aranżacjach. Kolory przedstawione na zdjęciach czy modelach 3d w sklepie internetowym mogą odbiegać od rzeczywistych, różnice powstają w zależności od parametrów ekranu. Różnice w kolorach nie stanowią podstawy do reklamacji. Chcesz mieć 100% pewności? Zamów próbki tkanin.

zmiany zachodzące naturalnie, podczas przeciętnej eksploatacji mebla – różnice i pofałdowania elementów siedzisk i oparć powstałych w wyniku złego użytkowania. Należy równomiernie użytkować wszystkie siedziska kompletu krzeseł, ponieważ częste użytkowanie jednego siedziska spowoduje jego pofałdowanie i zdeformowanie,

właściwości wynikające z rodzaju użytego materiału,

dopuszczalne różnice w odcieniu drewnianych elementów drewna oraz okleiny naturalnej fornir. Drewno jako materiał naturalny posiada zróżnicowane odcienie zależne od jego naturalnych warunków siedliskowych;

widoczne promienie rdzeniowe drewna jako jeden z elementów jego budowy anatomicznej,

niezgodność wzorów mebli oraz odcieni tkanin w przypadku dokompletowania mebli